Aktualności

04 listopada 2019 10:05 | Aktualności

Nowa stołówka

W piątek, 11 października 2019r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach miało miejsce uroczyste otwarcie kuchni i stołówki szkolnej po generalnym remoncie. W wydarzeniu uczestniczyła pani dyrektor Klaudia Sosnowska, wicedyrektor Lucyna Brdąkała, uczniowie i nauczyciele szkoły oraz zaproszeni goście: burmistrz gminy Woźniki, pan Michał Aloszko, zastępca burmistrza, pani Beata Bacior, sekretarz gminy, pani Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak, dyrektor ZEAS, pani Zofia Cichowska, wizytator Kuratorium Oświaty z delegatury Częstochowa, pani Jolanta Skrzypczyk, sołtys Psar, pani Danuta Biadacz, przedstawiciele Komisji Oświatowej i radni naszej gminy, Rady Rodziców naszej szkoły, biura projektowego oraz firmy wykonawczej oraz dyrektorzy szkół, ksiądz proboszcz Krzysztof Sędłak, ksiądz emeryt Marceli Cogiel.

W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli szkoły usłyszeliśmy wiersze i piosenki o tematyce „kulinarnej”, krótką inscenizację oraz piękny taniec z pomponami. Hitem przedstawienia okazała się jednak piosenka „Wodzionka" w wykonaniu uczniów klasy VII.

Następnie wystąpiła z przemówieniem pani dyrektor, a później pan burmistrz. Padły słowa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego ważnego przedsięwzięcia oraz radości z nowoczesnej i wspaniale wyposażonej stołówki i kuchni.

Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste przekroczenie progu wyremontowanego pomieszczenia, poświęcenie go przez księdza proboszcza, dzielenie się tradycyjnym chlebem i solą. Był oczywiście również wspaniały tort oraz degustacja potraw przygotowanych przez panie kucharki w nowej kuchni. Wszyscy zaproszeni goście z ciekawością obejrzeli odnowione pomieszczenia, dostali również na pamiątkę drewniane łyżki kuchenne z okolicznościowym napisem.

Utworzenie stołówki było możliwe dzięki środkom pozyskanym z programu rządowego „Posiłek w szkole”, funduszom z budżetu gminy oraz dofinansowaniu ze środków Rady Rodziców Szkoły Podstawowej.

Pod ich adresem kierujemy serdeczne słowa podziękowania.
Mamy nadzieję, że nowa stołówka okaże się trafną inwestycją, a serwowane w niej posiłki zawsze będą smakować uczniom.

Przeczytano: 419 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: