Aktualności

05 marca 2020 10:27 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

17 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez uczennice klasy VIII, które poprzez pokaz prezentacji multimedialnej, zabawy i filmy animowane przekazały swoim młodszym kolegom i koleżankom szereg zasad, których przestrzeganie gwarantuje im bezpieczne i owocne korzystanie z sieci. Uczniowie dowiedzieli się, że długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, m.in. z nauką.  Uczniowie obiecali pamiętać, że komputer nie może być najważniejszym i jedynym ich zajęciem w ciągu dnia, a ważniejsze od wirtualnej rzeczywistości są relacje z drugim człowiekiem- rodzicem, rodzeństwem, koleżanką czy kolegą.

         Uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach, w trakcie których oglądali filmy omawiające tematykę zagrożeń w sieci, sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki, testy oraz łamigłówki. Ponadto uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursie „Ile wiem o sieci?”. W czasie przerw działała „Kafejka internetowa”, w której uczennice klasy VIa prowadziły konkursy z nagrodami, rozdzielały balony z hasłami promującymi bezpieczne zachowania w sieci, a dla wszystkich chętnych przygotowano „Internetową foto-budkę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska z programowalnymi klockami lego oraz grami „Scottie go”.  

         Na szkolnym korytarzu zaprezentowano plakaty oraz gazetki dedykowane uczniom oraz rodzicom promujące obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Rodzice zostali ponadto zaproszeni do udziału w prelekcji poświęconej cyberprzemocy.

Przeczytano: 129 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: