Erasmus+

15 listopada 2017 21:49 | Erasmus+

Pierwsze międzynarodowe spotkanie projektowe- Włochy

Nauczyciele z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach we Włoszech

 

W dniach 23 do 27 października, delegacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach w składzie: Pani dyrektor Klaudia Sosnowska oraz nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego Ewa Fabiańczyk, wzięła udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu projektowym Erasmus+ „Green schools for a sustainable future” (Zielone Szkoły 2.0 na rzecz zrównoważonej przyszłości), które odbyło się w placówce IC S. Pellico w miejscowości Vedano Olona (Włochy). Oprócz gospodarzy i polskiej delegacji, w spotkaniu wzięli udział także nauczyciele z Macedonii, Rumunii, Grecji i Portugalii.

Podczas spotkań roboczych służących zarzadzaniu projektem, zostały ustalone następujące kwestie: obowiązki każdej ze szkół, kalendarz działań na najbliższe 5 miesięcy, monitorowanie i rozpowszechnianie rezultatów, kryteria wyboru uczniów, którzy udadzą się na „mobilności” oraz inne szczegóły techniczne i finansowe projektu.

Zespół projektowy został przyjęty z wielką gościnnością przez Burmistrza Vedano Olona, pana Cristiano Citterio, podczas którego grupa uczniów zadbała o program artystyczno-muzyczny w języku włoskim i angielskim, otwierając spotkanie „Odą do radości” Beethovena - oraz wykonując na fletach hymny narodowe krajów partnerskich. Pani Paola Tadiello, dyrektor IC S. Pellico brała udział w wszystkich oficjalnych spotkaniach, dbając o każdy szczegół.

Przed nami kolejna wizyta, która potrwa od 26 lutego do 2 marca 2018r. i odbędzie się na greckiej wyspie Korfu. Tym razem będzie to spotkanie pod hasłem „oszczędzanie wody” i wezmą w nim uczniowie krajów partnerskich, w tym również z naszej szkoły.

 

Ewa Fabiańczyk

Przeczytano: 499 razy. Wydrukuj|Do góry