Erasmus+

11 września 2019 15:30 | Erasmus+

Projekt „Europejska szkoła otwarta na nowe pomysły”

W naszej szkole od 1.06.2019 r. do 30.11.2020 realizowany będzie projekt „Europejska szkoła otwarta na nowe pomysły” w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 „Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest nauczycielka języka angielskiego pani Katarzyna Zawadzka. Nasz projekt ma na celu podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia poprzez udział 11 nauczycieli w różnych formach doskonalenia zawodowego za granicą, takich jak kursy metodyczne, językowe czy też kulturowe.

W dniach 5.08-16.08.2019 r. nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Zawadzka uczestniczyła w kursie metodycznym „Teacher Refresher Course” w szkole językowej International House w stolicy Irlandii – Dublinie. Kurs ten dotyczył innowacyjnych technik nauczania, tworzenia własnych materiałów dydaktycznych oraz szerokiego wykorzystywania multimediów w procesie nauczania. Szkolenie to było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, okazją do poszerzania swoich horyzontów, zestawienia swojej wiedzy z doświadczeniem prowadzących, a także szansą na zerwanie z rutyną i wyjście poza dotychczasowe metody nauczania.

Mocną stroną tego szkolenia był sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, kreatywność i entuzjastyczne podejście do przekazywania swojej wiedzy oraz szeroka różnorodność ciekawych materiałów i narzędzi szkoleniowych. Interesującą częścią całej mobilności były także zajęcia kulturoznawcze t.j. zwiedzanie najstarszego uniwersytetu w Irlandii: Trinity College, The Old Library with Book of Kells, wizyta w Guiness Storehouse, odwiedzenie uliczek artystycznej dzielnicy Temple Bar jak również wycieczki edukacyjne do miejscowości Howth i Galwey.

Przeczytano: 158 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: